BASINDA YUTEKS  YUTEKS'TE EV TEKSTİLİNE MERHABA

" Siz hayal edin yeter "

YUTEKS'TE EV TEKSTİLİNE MERHABA

Çeyrek asırlık tecrübe ile gabardin ve alpaka tipi iş elbiseleri üreten Yuteks Tekstil, yeni yatırımlarının ardından ev tekstiline dönük üretime yöneldi.

Tekstildeki gelişimi sürekli takip ettiklerini belirten Yuteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Uğur, dokuma alanında gerek makine parkı, gerekse ihracata yönelik yatırımlara bu yılda devam edeceklerini belirtti.

Gabardin ve alpaka tipi iş elbiseleri kumaşı ürettiklerini hatırlatan Yüksel Uğur, polyester, pamuk, gabardin pamuk gabardin, poliviskon, alpaka ve diğer dokuma ürünleri ile birlikte yaklaşık 30 çeşit üretimleri olduğunu, bunun 50%' sinin Fransa, Almanya, Rusya ve Balkan ülkelerine dolaylı yoldan ihraç edildiğini kaydetti.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde tamamı kapalı 1600 metrekarelik alan üzerine kurulu tesislerinde, tecrübeli ve uzman personeliyle faaliyet gçsterdiklerini belirten Uğur, bu yıl mevcutlara ek olarak makine parkını geiştirdiklerini , böylece daha çok istihdam ortamı yarattıklarını, ihracata da ağırlık verdiklerini söyledi.

Ürün yelpazelerini sürekli genişlettiklerini ifade eden Uğur, "Sektörümüz, gelişmelere ayak uydurmayı, yenilikleri takip etmeyi gerektiriyor. Bu nedenle ürünlerimize ayrıcalık katmaya özen gösteriyoruz, müşteri memnuniyetini de ön planda tutuyoruz. Kaliteye çok fazla önem veriyoruz ve bu doğrultuda kalite belgesi alma çalışmalarına başladık" dedi.

7 adet yeni armürlü dokuma makinesi aldıklarını söyleyen Yüksel Uğur, ev tekstiline yöneldiklerini belirterek, "Döşemelik saten, güneşlik ve perdelik kumaş üretiminde iç piyasadan gelen talepleri karşılıyoruz.

Üretimimizin %50'si dolaylı yoldan yurtdışına gidiyor. Hedefimiz, direkt ihracat.  Yurtdışı pazar araştırmalarımız devam ediyor. Yaz sonunda kesin sonuç alacağıma inanıyorum. Sektörle ilgili fuarları yakından takip ediyoruz. 2007'de fuarlarda katılımcı olarak yerimizi alacağız" diye konuştu. 

YUTEKS Merter'de

İstanbul Merter'de mağaza açtıklarını ifade eden Yüksel Uğur, "Satış ve pazarlamaya yönelik 400 metrekare kapalı alan üzerine kurulu bu şubemizle müşteriye daha yakın olmayı amaçladık. Sürekli teknolojiyi ve sektör fuarlarını takip ederek, yatırımlarımızı bu yönde gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz" dedi.16 Mayıs 2006 Salı
Kaynak: Eko Haber